ZŠ a MŠ Vraný
ZŠ a MŠ Vraný okres Kladno

Základní škola

Základní škola se nachází v prvním patře, kde sídlí i ředitelna, družina a další doposud nezcela zprovozněné půdní prostory. V přízemí je jídelna a mateřská škola se samostatným právním subjektem.

Základní škola sdružuje pět ročníků, rozdělených do dvou tříd.

Historie školy

Naše škola je společně s mateřskou školou umístěna v historické budově, jejíž původ je tři sta let zpátky.

Dnešní podobu sice získala již zhruba před sto lety, ovšem od té doby prošla různými změnami - podle okolností a nutností.

Se školou sousedí kostel a také historický objekt, jenž byl dříve zámeckým sídlem, sloužící dnes jako ústav sociální péče.

Spolupráce s okolím

Zájem o zdravou soutěživost prokazují naší žáci pravidelnou účastí na výtvarných i jiných soutěžích.

Některé akce pořádáme společně s okolními školami (v Klobukách, Tuřanech, Zlonicích ....).
Díky této spolupráci se daří dětem daleko objektivněji srovnávat svoje schopnosti s žáky jiných škol; a  v důsledku toho ještě daleko více rozvíjí svoji fantazii i praktické zkušenosti.

Tradičně si naše škola ověřuje kvalitu mluveného slova a projevu při prestižní recitační soutěži „Slánka".

Daleko nejvíce však naši žáci spoupracují s místní MŠ.
Inspirují tak naše "budoucí žáky" a příbližují jim život ve školním prostředí. O pestrosti této spolupráce každoročně svědčí celá řada společně pořádaných akcí .

Základní škola

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, úterý 30. 4. 2024
skoro jasno 23 °C 10 °C
středa 1. 5. zataženo 19/12 °C
čtvrtek 2. 5. slabý déšť 16/10 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Jak prvně zahřmí, fialka víc nevoní.

Svátek a výročí

Svátek má Blahoslav