ZŠ a MŠ Vraný
ZŠ a MŠ Vraný okres Kladno

Naše třída

Budova mateřské školy

Mateřská škola Vraný zajišťuje výchovu a vzdělávání dětí zpravidla od 3-6 let. Celodenní provoz je zajištěn v době od 6:30 – 16:00 hodin. Maximální kapacita dětí je 25, neboť zřizovatel mateřské škole udělil v roce 2020 výjimku.

Jelikož se jedná o jednotřídní mateřskou školu, složení třídy je heterogenní, které považujeme za velice přínosné. Heterogenní skupina dětí maximálně rozvíjí dětskou fantazii, tvořivost, podporuje samostatnost a podílí se přirozenou cestou na vytváření vztahu mezi mladším a starším dítětem. Umožňuje mladším dětem učit se od starších a starším získávat prosociální zkušenosti v kontaktu s menšími dětmi.

Součástí mateřské školy je nově zřízená a vybavená oplocená školní zahrada, která se nachází v její bezprostřední blízkosti. Zatravněná zahrada se vzrostlými stromy je hojně využívána. V průběhu celého roku dětem přináší místo na hru, poučení a příjemnou přírodní atmosféru.  Je pro děti místem, kde mohou pozorovat přírodní děje, experimentovat, získávat dovednosti, ale také odpočívat.

Okolí mateřské školy nabízí rozmanité možnosti, které lze využít pro výchovu a vzdělávání dětí mimo její areál.

Mateřská škola úzce spolupracuje se základní školou, která se nachází ve stejné budově. Každoročně je ve spolupráci s pedagogy základní školy vypracovaný roční plán spolupráce zahrnující společné akce nebo vzájemné návštěvy.

Dlouhodobé cíle mateřské školy

Hlavní cíl vyplývá z principů předškolní pedagogiky a Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání:

1. Všestranně rozvíjet osobnost dítěte (se zaměřením na jeho individualitu), podporovat jeho učení a poznání.
  2. Osvojování základních hodnot, na nichž je založena naše společnost.
  3. Získávání osobních postojů a samostatnosti.

Naše vize:

Dítě jako středobod našeho zájmu

Naše mise:

• Individualita je hodnotou, které si vážíme.
  • Vybavit děti klíčovými kompetencemi pro další vzdělávání.
  • Vzdělávání v bezpečném prostředí s laskavým přístupem a pozitivním klima.
  • Vzdělávání a prožitek hrou, dbáme na situační a prožitkové učení, působíme na co nejvíce smyslů.
  • Vytvoření kvalitního a fungujícího pracovního týmu složeného z kvalifikovaných pedagogů.
  • Pomáháme k aktivnímu využití volného času.
  • Snaha o usnadnění přechodu z mateřské do základní školy.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

oblačno 12 °C 4 °C
pondělí 29. 4. zataženo 18/7 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek a výročí

Svátek má Oto