ZŠ a MŠ Vraný
ZŠ a MŠ Vraný okres Kladno

Součástí mateřské školy je školní kuchyně a jídelna.

Závazným dokumentem je Vnitřní řád školní jídelny, který upravuje práva a povinnosti dětí, jejich zákonných zástupců a všech pracovníků školy.

Vnitřní řád školní jídelny je veřejně dostupný na webových stránkách školy a v prostorách jídelny. Je závazný pro všechny osoby, které se stravují ve školní jídelně a v případě nezletilých dětí i pro zákonné zástupce.

Dětem je po celý den poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. S jídelníčkem se rodiče mohou seznámit na hlavní nástěnce nebo na webových stránkách mateřské školy.

Děti jsou vedeny k samostatnosti, svačiny si samy odnáší ze servírovacích vozíků, rovněž po sobě uklízí se stolu, učí se jíst příborem, udržovat pořádek. Tímto se snažíme pomoci dětem vytvořit vhodné stravovací návyky, které je budou provázet po celý život.

Děti do jídla nenutíme. Snažíme je motivovat  vlastním příkladem a povzbudit k tomu, aby pokrm alespoň ochutnaly.

Během dne je dodržován pitný režim, jehož důležitost pedagogové v průběhu dne připomínají. Děti mají ve třídě dostatek tekutin (čaj, voda) a kdykoliv se mohou samostatně obsloužit.

Odhlašování obědů

Při nepřítomnosti dětí odhlašují obědy rodiče, sourozenci nebo další rodinní příslušníci buď osobně v jídelně nebo telefonicky na telefonním čísle u p. kuchařky Lenky Šrámkové 722 296 888 , a to vždy do 8,00 hodin téhož dne nebo do 18,00 předchozího dne. Pokud rodiče dítěti neodhlásí oběd, propadne bez jakékoli náhrady.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, neděle 23. 6. 2024
polojasno 22 °C 12 °C
pondělí 24. 6. polojasno 23/14 °C
úterý 25. 6. skoro jasno 25/12 °C
středa 26. 6. déšť 27/15 °C

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Na svatou Agripinu odpočívej jenom ve stínu.

Svátek a výročí

Svátek má Zdeňka